Kapat

Zeytinyağı Limon Karışımının Faydaları


Zeytinyağı Limon Karışımının 5 Harika Faydası

Yüzlerce senedir insanların kullandığı bir şifa iksiri olan zeytinyağı limon karışımının faydalarını biliyor musunuz ? Hazırlaması oldukça kolay olan bu karışım adeta bir ilaç gibi etkiler göstermekte ve sağlığımıza büyük fayfalar sağlamaktadır. Sizler de evde kolayca hazırlayabileceğiniz bu karışım ile birçok hastalığa karşı kendinizi koruyabilirsiniz. Peki zeytinyağı-Limon karışımının faydaları nelerdir ?

1-Sindirime yardımcı olur.Zeytinyağı yapısındaki biofenoller sayesinde kabızlık problemi yaşayanlar için birebir bir şifa kaynağıdır. Bu şifa kaynağına limon eklerseniz, limonun içindeki c vitamini ve antioksidanlar sayesinde sindirim sisteminiz daha sağlıklı hale gelir. Özellikle sabahları aç karnına içilen zeytinyağı-limon karışımı hem sindirimi rahatlatır hemde safra kesesi ve karaciğere iyi gelir. Vücudumuzun laboratuvarı olan karaciğerlerinizin sağlığını zeytinyağı-limon suyu karışımı ile koruyabilirsiniz.

2-Kilo vermenize yardımcı olur.Zeytinyağı limon karışımının yüksek insülin direncini dengelediği için, anormal yeme ihtiyacını ortadan kaldırır ve böylelikle daha rahat kilo vermenize yardımcı olur. Obezite şikayeti olanlar, her sabah aç karnına bir tatlı kaşığı zeytinyağı limon karışımını içerek daha zayıf hale gelebilirler.Bununla beraber limon içerisinde bulunan antioksidanlar bağışıklık sisteminin güçlenmesine destek olur.Antioksidan bakımından zengin zeytinyağı ise içerisinde bulunan polifenoller, vitaminler ve oleik asit, antioksidan özelliğe sahiptir.

3- Kolesterolü kontrol eder. Zeytinyağında bulunan sağlıklı yağ asitleri kanınızdaki lipid seviyesini dengeler. Ve beraberinde limonun içerdiği C vitamini sayesinde kolestrol seviyesi dengelenmiş olur. Böylelikle trigliserid ve kötü kolesterol seviyesi düşerek, kalp ve damar sağlığınızın korunmasına destek olur.Zeytinyağı limon karışımı kötü tip kolestrol olan LDL’yi düşürürken, İyi tip kolestrol olan  HDL yükselterek, kolestrol şikayetini ortadan kaldırır.

 4- Cildinizi besler genç görünmenizi sağlar.Zeytinyağının içeriğindeki e vitamini ve biofenoller, limonda bulunan c vitamini ile birleştiğinde cilt için harika bir karışım ortaya çıkar. Bu karışımı cildinize sürerseniz, cildiniz neme doyar ve kırışıklıklar azalır. Daha genç görünmek için bu karışımı cildinize sürmeyi ihmal etmeyin.

 

5- Beyin Sağlığınızı korur.Zeytinyağı limon karışımı Alzheimer hastalığından ve ruhsal çöküntüden korunmanıza yardımcı olur.Hafızayı güçlendirir ve depresyon riskini azalttığı yapılan araştırmalarda ispatlanmıştır. Siz de daha sağlıklı ve huzurlı bir hayat için kendinize bir iyilik yapın ve aç karnınıza zeytinyağı limon karışımı tüketin.

 

 


Olivkoy Zeytinyağı © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır