Kapat

Hakkımızda


Olivkoy Zeytinyağı: Kazdağı'ndan İnci Damlası

Kazdağı'nın eteklerinde yerleşen Küçükkuyu'da nesillerdir üretim yapıyoruz. Üretim yaparken daha fazlasına değil; daha iyisine odaklanmanın sonucunda müşterilerimizden hep tam not aldık. Bu başarılı üretime 2016 senesinde 'Olivkoy' adını verdik. Anlamı 'zeytin dolu bir koy' manasını çağrıştırsın diye.Böylelikle nesillerdir Kazdağı'nda üretim yapan Erol ailesi, ürettiği değeri Olivkoy ismiyle Türkiye'ye duyurdu.

Olivkoy Zeytinyağını Farklılaştıran Nedir ?

Bunun temelinde iki neden vardır: Zeytine dair tecrübemiz ve üretim yaptığımız bölgenin özel bir alan olması.

Zeytini, toprağı, iklimi, zeytinyağı üretilme süreçlerini ve zeytinyağının neden özel olduğunu biliyoruz. Bir hobi olarak değil,önemli bir iş olarak gördüğümüz  Olivkoy zeytinyağı üretimiyle binlerce insanın sağlığına değer katmak için hangi adımları atmamız gerektiğine dair güçlü bilgi birikimi ve tecrübeye sahibiz. Bu da bizi ayrıştırıyor.

Dünyanın en güzel yerlerinden birisi olan Kazdağı'nda üretiyoruz. Oksijen yoğunluğunun zirvede olduğu Kazdağı bölgesini zeytin ağaçları çok seviyor. Zeytin ağacı her toprakta yetişmez, yetişse bile meyve vermez oldukça seçici bir ağaçtır. İşbu sebeple Kazdağı'nın zengin topraklarında Akdeniz iklimini seven zeytin ağaçlarımızın aroması çok lezzetlidir. Meyvemsi tat diyoruz, eskiler nefaset kelimesini kullanır. Olivkoy zeytinyağına bandığınızda bu meyvemsi tadın önemli bir nedeni Kazdağı'nı seven zeytin ağaçlarımızdır.

İnsanlar Neden Olivkoy Zeytinyağını Çok Seviyor ?

Kazdağları Türkiye'nin büyük zenginlikler içeren bir bölgesi. Bu bölgenin havası,suyu,iklimi bambaşka. Bu topraklarda yetişen 'Edremit Yağlık' tipi zeytin ağaçlarımızın aroması çok lezzetli. İşbu sebeple Olivkoy zeytinyağını bir tadan başka bir zeytinyağını tercih etmemeye başlıyor. Zengin lezzeti ve tazeliği nedeniyle müşterilerimiz Olivkoy zeytinyağını çok seviyor.

Siparişler 24 saat içerisinde korunaklı bir şekilde kargoya verilir. Siparişleri çok kısa sürede kendilerine ulaşan müşterilerimiz bu durumdan oldukça memnun kalmaktadır. 

Olivkoy Zeytinyağı Nerede Üretiliyor ?

Olivkoy'un zeytin bahçeleri Küçükkuyu - Çetmibaşı arasında, Kazdağı bölgesinde yer alır. Çanakkale'nin küçük ama şirin beldesinin üst bölgelerinde yerleşen 12 parça zeytinliklerden topladığımız zeytinlerden, Küçükkuyu Tariş fabrikasında, son derece hijyenik ve kontrollü bir şekilde zeytinyağı elde edilir. Çanakkale'nin Küçükkuyu beldesinden Kazdağları'na doğru çıkarken Adatepe Köyü altında bulunan Tariş fabrikasında sıkım yapıldıktan sonra, zeytinyağımız Küçükkuyu Tariş'in mahzeninde çelik krom tanklarda korunaklı olarak muhafaza edilir.

Olivkoy Zeytinyağı Nasıl Ambalajlanıyor ?

Zeytinyağımız üretim sonrası çelik krom tanklarda muhafaza edilmektedir. Işık,sıcaklık ve hava ile teması kesilerek ilk günkü tazeliği kounmaktadır. Sonrasında sipariş üzerine özel tenekelere ve koyu renkli cam şişelere dolum yapılarak müşterilerimize ulaşır. Online mağazamızda altı yıldır süregelen satışlarımızla, yüzlerce memnun müşteriye ulaştık.

Yedikleriniz şifa, şifanız yedikleriniz olsun. Olivkoy Zeytinyağı ile Kazdağı'nın eşsiz lezzetini yaşamak ve şifalanmak için online mağazamızdan siparişinizi verebilirsiniz.

Düzenli Olarak Olivkoy Zeytinyağı Tüketmelisiniz. Çünkü...

Olivkoy Zeytinyağı sadece lezzetli değildir. Aynı zamanda tam bir şifa deposudur. Fenolik bileşenler (oleuropein, tyrisol,hidroksityrisol), Steroller (Beta-sitosterol,campasterol,stigmasterol), Hidrokarbonlar (squalen, beta-karoten),Al Tokoferol (E vitamini) gibi bileşenler zeytinyağının doğal yapısında bulunur. Bu bileşenler insan sağlığı için mucizevi faydaları vardır. Sağlığınızı korumak için düzenli olarak Olivkoy zeytinyağı tüketmeniz oldukça faydalıdır.

 

Olivkoy Zeytinyağı © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır