Kapat

Aç karnına zeytinyağı içmenin 10 harika faydası


Aç karnına zeytinyağı içmenin 10 harika faydası

Birçok insan zeytinyağının sadece yemek ve salatalarda kullanıldığını düşünür. Ancak aç karnına soğuk sıkım zeytinyağı içmenin nasıl sonuçlarının olduğunun farkında değildir. İşte bu videoda soğuk sıkım zeytinyağını aç karnına tükettiğinizde elde edeceğiniz 10 güçlü etkinin neler olduğunu açıklayacağız. Zeytinyağının doğal yapısında bulunan biofenoller ve vitaminlerin sağlığımıza olan etkileri saymakla bitmez. Bu faydalardan bazıları şunlardır:

1- Mide yanması ve gaz gibi problemleri ortadan kaldırır. Özellikle reflü,gastrit ve ülser gibi yaygın mide sorunlarında zeytinyağının gözle görülür faydaları bulunmaktadır. Her sabah aç karnına bir tatlı kaşığı soğuk sıkım erken hasat zeytinyağı tükettiğinizde mide sorunlarınızın birkaç hafta içinde azaldığını görürsünüz.

 2- Kansere, özellikle de kalın bağırsak (kolon) kanserine karşı korur. Oksidadif strese bağlı oluşan kontrolsüz hücre bölünmesine karşı yani kansere karşı zeytinyağı güçlü bir kalkan görevi görür. Vücutta kansere yol açan etkenlerin etkisini azaltır.

3- Zeytinyağı daha güçlü ve sağlıklı cilt, saç, tırnak ve kemiklere sahip olmanızı sağlar. Saçı yumuşatır, besler, nemlendirir, saç ve tırnakların hızla uzamasına yardım eder. Zeytinyağı içmenin yanında cildinize de sürerek faydalarını elde edebilirsiniz.

4- Doğal soğuk sıkım zeytinyağı yapısında bulunan antioksidan ve faydalı yağ asitleri açısından oldukça zengindir. Vücudumuzda serbest radikallerin oluşturduğu hasarı gidererek olası sarkmaları önler, cilt rengini ve dokusunu iyileştirir. Zeytinyağıyla yapacağınız 20 dakikalık masajlar sayesinde kan akışını hızlandırabilir ve hücrelerin onarılmasını sağlayabilirsiniz.

5- Çocuklarınıza özellikle soğuk sıkım zeytinyağı verin. Çünkü zeytinyağının çocukların beyin ve kemik gelişimine yüksek seviyede faydası bulunur.

6- Bağışıklık sistemi zayıf insanlar çok çabuk hasta olur. Eğer siz de çabuk hasta oluyorsanız bağışıklık sisteminiz zayıf olabilir. Zeytinyağı bağışıklık sistemini güçlendirir: Zeytinyağında yer alan yağ asitleri bağışıklık sisteminin farklı fonksiyonlarının görevini yapmasında büyük katkıya sahiptir. Daha az hasta olmak için düzenli olarak zeytinyağı tüketmelisiniz.

7- Zeytinyağı kalp sağlığınızı korur. ,biofenoller,E vitamini ve selenyum içeren zeytinyağı damar sertliği ve kalp krizine karşı en etkili doğal ilaçlardan biri olarak biliniyor. Ayrıca zeytinyağı, içindeki K vitamini sayesinde damar çeperleri ve kalp dokusunu koruyucu bir etkiye de sahip. Kalp krizi riskine karşı düzenli zeytinyağı tüketmeniz hayati öneme sahiptir.

8- Kötü kolesterole zeytinyağı kalkan görevi görür. Kötü huylu kolesterolü azaltır, kan şekerini dengeler. Aynı zamanda damar sağlığını koruyan iyi huylu kolesterolün de artmasını sağlar.

9- Beyni korur. Zeytinyağının Alzheimer, unutkanlık gibi şikayetlerde olumlu etkileri olduğu bilinir. Zeytinyağı belleği güçlendirir ve depresyon riskini azalttığı bilinir.

10- Zeytinyağı saçlarınızı besler. Birçok insan zeytinyağının sadece yemeklerde kullandığını düşünse de aslında zeytinyağı saç bakımı için kullanılır. Haftada üç yada dört sefer soğuk sıkım zeytinyağı ile saçlarınıza masaj yaparsanız,dökülmeler azalır,saçlarınız daha parlak bir görünüm elde eder ve kepeklenme gibi saç deri şikayetleriniz azalır. 


3 ü 1 Arada Kampanya Paketi

Yoğun,yumuşak ve keskin üç özel tat bir pakette.

995,00 ₺1.150,00 ₺
%13
Ücretsiz Kargo
Zeytin Yaprağı Çayı (50 Gr)

Yüksek oleuropein kaynağı.

49,00 ₺
Organik Ihlamur Çayı (50 Gr)

Kokulu ıhlamur çayı.

55,00 ₺
Erken Hasat Soğuk Sıkım Zeytinyağı (5lt)

Güçlü yakarlık, belirgin meyvemsi tat, içilebilir.

1.550,00 ₺
Yeni
Zeytinyağı Sabunu (1 Kg)

Doğal temizlik kaynağı.

275,00 ₺
Siyah Doğal Zeytin - 1600 Gram

Katkısız organik zeytin.

250,00 ₺
Dağ Kekiği (100 Gr)

Organik dağ kekiği

90,00 ₺
Taş Baskı Soğuk Sızma Zeytinyağı (1 Lt)

Yoğun lezzet, güçlü meyvemsilik.

415,00 ₺
Yeni
Keçi Peyniri (500 Gr)

%100 Keçi sütü peyniri.

310,00 ₺
Yeni
Olgun Hasat Zeytinyağı (5 Lt)

Yumuşak tat, lezzetli, yemeklik zeytinyağı.

1.390,00 ₺
İçmelik Zeytinyağı Paketi - İlk Hasat

Yüksek polifenol,güçlü yakarlık, belirgin meyvemsi tat, içilebilir.

895,00 ₺1.100,00 ₺
%19 Yeni
Ücretsiz Kargo
2023 Yeni Sezon İlk Hasat Zeytinyağı - 500 ML

Öksürten Yakıcı Lezzet

390,00 ₺
Yeni
Sarı Kantaron Yağı 100 ML

Cildinize şifa.

80,00 ₺
Karabaş Otu (50 Gr)

Organik şifa kaynağı.

55,00 ₺
Erken Hasat Soğuk Sıkım Zeytinyağı (1lt)

Güçlü yakarlık, belirgin meyvemsi tat, içilebilir.

395,00 ₺
Yeni
İkili Paket Kampanyası

Güçlü lezzet,uygun fiyat.

2.990,00 ₺3.250,00 ₺
%8 Yeni İndirimli
Zeytinyağlı Dağ İnciri (480 Gr)

Organik zeytinyağlı incir.

195,00 ₺
Taş Baskı Soğuk Sızma Zeytinyağı (5 Lt)

Yoğun lezzet, güçlü meyvemsilik.

1.650,00 ₺
Yeni
Siyah Doğal Zeytin (800 Gr)

Katkısız organik zeytin.

145,00 ₺
Doğal Ada Çayı ( 85 Gr - 1 Bağ)

Kazdağı'ndan şifa çayı.

56,02 ₺

Olivkoy Zeytinyağı © 2023 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır